Mıcır Nedir?

 

Ay Maden Hafriyat Kum Mıcır Hizmetleri, kısa sürede güvenilir, kaliteli ürünler, dürüst hizmet, ekonomik Mıcır Fiyatı ve satış politikası sunarak sektörün önemli firmalarından biri olmayı başarmıştır. Büyük holdinglerden küçük şirketlere kadar geniş bir müşteri yelpazesine sahiptir. Müşterilerimizin bizimle farklı ihtiyaçlarda tekrar çalışmayı tercih etmeleri şirketimize duyulan güvenin bir göstergesidir. Bu güveni kalıcı olarak devam ettirmek için sistematik olarak çalışmaya devam ediyoruz.

 

Mıcır Çeşitleri

Mıcırlar, İnşaat ve hazır beton sektörlerinin kullanımına uygun olarak üretilmektedir.Hazır beton sektöründe öncelikle akarsu ve dere kumuna göre kanıtlanmış avantajları nedeniyle tercih edilmektedir.Pürüzlü ve gözenekli yüzey özellikleri sayesinde reaksiyon gösterdiği çimento matrisinin yapışma özelliğini güçlendirerek mekanik gerilme mukavemetini arttırır.

 

Bir tür mineral kütle olan mıcır, boyut olarak değişir.Ezilmiş çakıl, 5mm-38mm elek aralığında kalan bir mineral kütle, kaya malzemesidir. Bazalt, kireçtaşı ve diğer kayaçlar şeklindedir. Sırası ile, 1 numara taş parçacığı, 2 numara taş parçacığı 3 ve 4 numara taş parçacığı olarak listelenir.

 

Mıcır Nerede Kullanılır?

Bu tür malzemeler, beton üretiminden asfalt, dolgu, drenaj işleri, geçici ve servis yolları, çevre düzenlemesi, peyzaj ve sosyal park alanlarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır.Özellikle otoyollarda, mıcır destekli yollar, yüksek hızlı seyreden araçların hızlarını azaltmasını sağladığı için önlem olarak kullanılmaktadır.

 

Ezilmiş bu tür taşların sıkıştırılmamış olarak yollarda kullanıldığı durumlarda, ezilmiş taşların serbest hareketi kontrol etmeyi zorlaştırdığından zorunlu bir yavaşlama sağlanır.Ancak, ani hızlanmalar ve manevralar sırasında araçların kontrol kaybına neden olan bu uygulama, genellikle geçici çözümlerde kullanılır ve trafik işaretleri ve işaretçileri, sürücüleribu tehlikeye karşı uyarır ve seyir hızı azaltılır.Bu malzeme bazalt (kireçtaşı) ve diğer kayaçların yapısında olabilir, çünkü yapısı çıkarıldığı bölgeye göre değişir.

 

Uygun mıcır türünü seçmek ve Mıcır Fiyatları için yapılacak işe uygunluğu, maliyet ve kabul kriterlerinin dikkatlice belirlenmesi gerekir.Örneğin, işin yapıldığı bölgede bazalt yoksa, taşıma maliyetleri artacak ve ekstra bir maliyet ortaya çıkacaktır.Bu anlamda malzeme seçimi veMıcır Fiyatları değerlendirmesi asgari sınırlar içinde yapılmalı veya ekstra maliyetler göz önünde bulundurulmalıdır.Beton kırma taş-mıcır ile üretilecekse, yıkanmış malzeme kullanılması durumunda, yüksek sülfat değerine sahip beton karışımı için sülfata dayanıklı bir çimento kullanılmalıdır.Sülfata dayanıklı çimento kullanımı için, numunelerde yapılacak sonuçlara göre karar alınması gerekir.Geniş kullanım alanı ve çeşitli boyutlarının avantajları sayesinde, birçok farklı malzemeye çözüm sunan kırma taş-mıcırın yüksek mukavemet değerleriuzun süre sağlıklı kullanım sağlar.Çeşitli dekoratif ve görsel mimari tasarımlara da izin veren çakıl, birçok bahçede ve parkta kullanılmaktadır.

 

Mıcır Boyutları

1 numara mıcır 5-12mm,

2 numara mıcır 12-22mm,

3 numara mıcır 22-32mm,

4 numara mıcır 32-38mm boyutlarındadır.

 

Balans Malzemesi, 20-100 mm boyutlarında sınıflandırılmış tuvenan kireçtaşından elde edilir. Genellikle otoparkta sert zemin ve dolgu malzemesi olarak kullanılır.

(1) Yorum

  1. Geri bildirim: Aymaden

Yorum Yapın

All fields marked with an asterisk (*) are required

Call Now Button
WhatsApp chat